Ankara Tabip Odası Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Ankara Tabip Odası Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Ankara Tabip Odası Olağan Seçimli Genel Kurulu 16 Nisan 2016 Cumartesi günü Hacettepe Üniversitesi Erişkin Hastanesi Yüksel Noras salonunda gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan seçimine geçildi. Dr. Özden Şener, Dr. Filiz Ünal, Dr. Can Pençe ve Dr. Selma Güngör Divan üyeliğine seçildi.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Çetin Atasoy yaptığı açılış konuşmasında; “Meteoroloji yarın Ankara’da hava durumunu açık ve güneşli olarak veriyor; tahmin doğrudur. Ankara yarın aydınlık bir sabaha uyanacaktır, Ankaralı hekimler ülkenin güneşli, güzel günlere ulaşacağının işaretlerinden birini yarın vereceklerdir. Karanlığa teslim olmayacaklar, odalarına yönelen bu baskıya boyun eğmeyeceklerdir.” dedi.

SES Ankara Şube Başkanı Hüsnü Yıldırım, Sosyal-İş Sendikası Başkanı Metin Ebetürk ve CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından ATO Genel Sekreteri Dr. Ebru Basa 2014-2016 dönemi çalışma raporunu, ATO Yönetim Kurulu üyesi Dr. Mine Önal mali raporu, Dr. Bektaş Kaya da denetleme kurulu raporunu sundu.

Ankara Tabip Odası 2016-2018 dönemi yönetimine aday olan Çağdaş Hekimler grubu ve 14 Mart Hekim Dayanışması grubu listelerini Divan’a sundular.

Seçimler, 17 Nisan Pazar günü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Kafeteryasında yapılacak.