İstanbul'da Yaşanan Saldırıyı Lanetliyoruz!

İstanbul'da Yaşanan Saldırıyı Lanetliyoruz!

İstanbul’da bir eğlence mekanında yılbaşı kutlamalarını hedef alan terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetti, 69 kişi de yaralandı.

Bu katliamı lanetlemek ve siyasi sorumluları istifaya çağırmak için Ankara Tabip Odası, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, KESK Ankara Şubeler Platformu ve TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kızılay Güvenpark’ta açıklama yapılmasına polis güvenlik gerekçesiyle engel oldu. Bunun üzerine Yüksel Caddesi’nde biraraya gelen örgüt üye ve temsilcileri basın açıklamalarını İnsan Hakları anıtı önünde gerçekleştirdi.

Açıklamaya Ankara Tabip Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Vedat Bulut ve Yönetim Kurulu üyesi Dr. Benan Koyuncu katıldı.

 “Gericilik öldürür, laiklik yaşatır. Ölümlere karşı yaşamı savunuyoruz” pankartı açan, 2016 yılında yaşanan terör saldırılarını dövizlere taşıyan kitle katliamı lanetledi.

DİSK Bölge temsilcisi Tayfun Görgülü insani değerlerin ve geleceğin tehlike altında olduğuna dikkat çekerek “Katliamlarla geçen koca bir yılın ardından, yeni yılın ilk gününde, göz göre göre yaşanan bu katliamla birlikte iktidarın yine bir sorumluluk üstlenmemesi artık kabul edilemez bir noktaya ulaşmıştır” dedi.  

Eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, laikliğin, barışın ve kardeşliğin egemen olduğu bir ülkeye olan inancı koruduklarını belirten Görgülü yılbaşı kutlamalarının günah ilan edildiği açıklamalara ve faaliyetlere dikkat çekti.

Sorumluları istifaya çağıran Tayfun Görgülü katliamlara boyun eğmeyeceklerini belirtti.

Basın açıklamasının tamamını okumak için tıklayınız.