ATO Mezuniyet Törenlerine Katıldı

ATO Mezuniyet Törenlerine Katıldı

Ankara Tabip Odası yeni mezun hekimlerin mezuniyet törenlerine katıldı.

Törenlerde, üniversitelerin rektör, dekan, mütevelli heyeti ve öğretim üyelerinin yanında Ankara Tabip Odası da; hekimlerin meslek odası olmasının verdiği sorumluluk ve bilinçle yeni mezun meslektaşlarının sevincine ortak oldu.

Tıp Eğitim Programlarından mezun olan ve dereceye giren öğrencilere Ankara Tabip Odası tarafından mezuniyet ödülleri verildi.

Başkent üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreni 29 Haziran 2021 Salı günü düzenlendi. Törene ATO adına Genel Sekreter Dr. Muharrem Baytemür katıldı.

Dr. Muharrem Baytemür yaptığı konuşmada yeni mezun hekimlere seslenerek “Hekimliğe adım attığınız bu günün aydınlık bir Türkiye için de adım olmasını diliyorum. Buna ülkemizin çok ihtiyacı olduğunu da belirtmek isterim” dedi. Türkiye’de son yıllarda artan sayıda hekimin yurtdışına gittiğini belirten Dr. Baytemür konuya ilişkin Türk Tabipleri Birliği verilerini paylaştı. Hekimliğin bir meslek olmanın ötesinde evrensel bir disiplin olduğunun altını çizen Dr. Muharrem Baytemür “Başınız hiçbir zaman sıkıntıya düşmesin. Düşerse eğer sizin yanınızda kapınızı çalacağınız bir tabip odası olduğunu unutmayın” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreni 05 Temmuz 2021 Pazartesi günü düzenlendi.

Törene ATO yönetimi adına Başkan Dr. Ali Karakoç katıldı.

ATO Başkanı Dr. Ali Karakoç konuşmasına, pandemi döneminde Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını anarak başladı. İyi hekimlik değerlerinin billurlaştığı Hekimlik Andının okunmasında yaşanan tartışmaları eleştiren Dr. Ali Karakoç “Bugün Ufuk Üniversitesi’nde genç meslektaşlarımın ve katılımcıların coşkuyla Hekimlik Andı’nı okuması beni çok mutlu etti. Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra doktor oluyoruz ancak iyi hekimlik değerlerini yerine getirdiğimiz zaman bir hekim oluyoruz” dedi. Güvenceli gelir ve sağlıkta yaşanan şiddetten ötürü güvenceli bir çalışma ortamı talep ettiklerini belirten Dr. Ali Karakoç “Demokratik bir ülkede bu koşulları sağlamak hep birlikte mücadele etmekten geçiyor” diye konuştu.

Dr. Ali Karakoç, eğitim sürecini tamamlayan hekimleri, özveriyle onları destekleyen ailelerini ve emek veren hocalarını tebrik ederek konuşmasını bitirdi.